محل تبلیغات شما

1- ژن چیست؟ 2- همانند سازی چیست انواع ان را نام ببرید 3- انواع جهش را نام ببرید 4- جهش خاموش چیست 5- علت بیماری فنیل کوتونوریا چیست 6- نقش افزاینده در رونویسی بنویسید 7- دما از عوامل فعالیت آنزیم است با تغییر چه اتفاقی می افتد 8- دوراهی همانندسازی چیست 9- نقش آنزیم هلیکاز را بنویسید 10- چگونه روش نیمه حفاظتی تایید شد 11- ارتباط بین نوکلئوتید چه پیوندی برقرار است 12- مولکول دنا در باکتری به چه صورت است 13- ساختارهای پرونئین را نام برده و شرح دهید 14- شدت و میزان رونویسی به چه چیز بستگی داره 15- منظور از ناقل بودن چیست 16- نقش مهمی در پیشگیری از سرطان دارد 17- ازهر چند رشته دنا رونویسی صورت میگیرد. - هم میهنی و دگر میهنی را تعریف کنید 19- توالی های حفظ شده چیست 20- رونویسی و ترجمه را تعریف کنید . 21- حاصل ازدواج مرد هموفیل با زن سالم دختر و پسر چگونه خواهد بود. 22- عامل اصلی انتقال صفات وراثتی چیست 23-باکتری استرپتوکو نومونیا عامل بیماری چیست 24-بیماری کم خونی داسی شکل را تعریف کنید 25- دقت همانندسازی DNA بیشتر مربوط به چیست 26- رنای تی. ام چه نقشی دارد 27- صفت چیست 28- بیماری های هموفیلی چیست 29- جهش چیست 30- ژنوم چیست 31- تنظیم بیان ژن چیست 32 – میوگلوبین و هموگلوبین چه ساختاردارند 33- عوامل موثر بر فعالیت آنزیم ها را نام ببرید 34- دو تا ازنقشها میوگلوبین را در بدن بنویسید 35- همانندسازی غیرحفاظتی (پراکنده) را توضیح دهید؟ 36- تفاوت های DNA وRNA را بنویسید 36- عواملی که باعث خروج جمعیت از تعادل می شود نام ببرید 37- دیرینه شناسی را تعریف کنید؟ 38 – مکمل بودن جفت بازها چه نتایجی دارد(2مورد) 39- مراحل ترجمه را نام ببرید؟ 40- رمزه آغاز کدام و اغلب معرف چه نوع اسیدامینه ای است؟ 41- جهش جانشینی را تعریف کنید 42- عواملی که در همانندسازی نقش دارند نام ببرید 43- نقش آنزیم دنابسپاراز را بنویسید 44- ویژگی زاده های حاصل از آمیزش بین گونه ای در گونه زایی هم میهنی کدام است 45- آلل بارز چیست؟ 46- فرق جهش حذف و اضافه را بنویسید 47- عواملی که باعث خروج جمعیت از تعادل می شود نام ببرید 49- انواع تخمیر را با ذکر مثال نام ببرید 50- عواملی که باعث تجمع رادیکال ازاد می شود نام برده و مختصر شرح دهید

نمونه سوال درس سلامت و بهداشت

نمونه سوال زیست دوازدهم

نمونه سوالات انسان و محیط

چیست ,ببرید ,بنویسید ,جهش ,نقش ,تعریف ,نام ببرید ,را نام ,را تعریف ,تعریف کنید ,را بنویسید

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

من خودم باخدای خودم انواع سنسورهای صنعتی خانواده به سبک اهل بیت(ع)